مسواک گیاهی چیست و از کجا آمده است ؟

مسواک گیاهی تبسم ، چوب مسواک ، یا مسواک طبیعی محصولی کاملا طبیعی از گیاه دارویی Salvadora Persica یا درخت مسواک اراک است . ایرانیان باستان از اولین کسانی بوده اند که برای اولین بار از آن برای بهداشت دهان و دندان استفاده کرده اند و در اسلام استفاده از مسواک بارها توصیه شده و از سنت های پیامبر اسلام به حساب می‌آید. به تازگی، با شناخته شدن ویژگی های شگفت انگیز مسواک گیاهی و  مزیت های مصرف آن، شاهد روی خوش نشان دادن مردم و توصیه دندان‌پزشکان به مسواک گیاهی در سراسر دنیا هستیم.


10 دلیل برای اینکه باید مسواک گیاهی تبسم را امتحان کنید

بدون نیاز به خمیردندان و آب

از امروز می‌توانید روی کاناپه، بیرون، سر کار، در مدرسه و دانشگاه، در مسافرت و طبیعت گردی، راحت و بی‌بهانه دندان های خود را با مسواک گیاهی تبسم مسواک کنید!

ارزان و به صرفه

با بسته های متنوع مسواک گیاهی تبسم ویژه خانواده، از هزینه های خود بکاهید!

دوستار محیط زیست

ساختار 100% زیست تخریب پذیر مسواک گیاهی تبسم، به دوستاران محیط زیست این نوید را می‌دهد که دیگر سالانه با هزاران تُن پسماند پلاستیک مسواک های مصرف شده مواجه نیستیم!

استفاده ی آسان

از کودک 3 ساله (تحت نظارت والدین) تا مادربزرگ 99 ساله ، فقط کافیست مسواک گیاهی خود را از جیب دربیارید و مسواک کنید!

تازه و پاکیزه

با مسواک گیاهی تبسم حس تازگی و پاکیزگی ویژه ای پس از هر بار مصرف را در دهان خود تجربه خواهید کرد که باعث خوشبویی و ازبین رفتن بوی بد دهان میگردد!

دوست دندان و لثه

انواع املاح و مواد طبیعی مورد نیاز سلامت دندان و لثه بطور طبیعی در مسواک گیاهی تبسم موجود است!

سفیدکننده و خوشبوکننده

لبخندی خوشبو با دندان هایی سفید و درخشان هدیه مسواک گیاهی تبسم به شما!

توصیه شده ی طب سنتی

مداومت به استفاده از “چوب مسواک” در آموزه های پیامبر و طب سنتی توصیه شده است.

انتخاب گیاه‌خوار ها

100% طبیعی، بدون مواد افزودی و نگهدارنده. مناسب ترین گزینه برای کسانی که از پیش به طبیعت سلام گفته اند!

پشتوانه‌ی علمی و تجربی

ویژگی‌هایی دیگر مسواک گیاهی تبسم مانند آنتی اکسیدان بودن و کمک به سیستم گوارش و هضم غذا و … در کنار بهداشت دهان و دندان، جالب توجه است!

100% تولید ملی

تمام مراحل تولید مسواک گیاهی برای اولین بار توسط تیم تبسم در ایران انجام می‌شود!ویژگی های مسواک گیاهی

نابود کننده باکتری های مضر

از بین برنده پلاک

جلوگیری از پوسیدگی دندان

سفید کننده طبیعی دندان

محافظت از مینای دندان

محافظت و تقویت لثه ها

خوشبو کننده ی دهان و ازبین برنده بوی بد

کمک به سیستم گوارش

بررسی ها و آزمایشات اخیر اثبات کننده‌ی خواص شگفت آور گیاه مسواک (اراک) بوده است و مهر تاییدی بر تمام دانسته های تجربی زده است. وجود ترکیبات سولفاته ، تانیک اسید ، ایزوتیوسیانات و سدیم‌کلراید بطور طبیعی در مسواک گیاهی تبسم که دارای خاصیت بسیار قوی ضد باکتری های مضر می‌باشند و مواد طبیعی تری‌متیل‌آمین و سیلیس که باعث اثری ضد پلاک میگردد. بودن عناصر کلسیم و فلوراید درکنار سدیم‌کلراید بطور طبیعی، سبب استحکام و جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ است و علاوه بر وجود سیلیکا طبیعی که عامل سفید شدن دندان ها است، لایه رزینی وجود دارد که با هربار مصرف مسواک گیاهی تبسم روی دندان ها می‌نشیند و از مینای دندانی محافظت می‌نماید. ویتامین C و سیتوسترول، تقویت کننده های لثه، به خون رسانی صحیح و عدم التهاب در لثه کمک می‌کند و وجود مواد طبیعی خوشبو، عامل خوشبو شدن دهان بعد از هر بار مسواک کردن با مسواک گیاهی است همچنین طبع نسبتا گرم و ویژگی های گیاه دارویی مسواک، باعث تقویت سیستم گوارش و رفع یبوست می‌باشد.*


پرسش های متداول

 

آیا چوب مسواک تاریخ انقضا دارد ؟

بسته به میزان و نوع مصرف، برای تجربه بهترین نتیجه،  زمان استفاده از هر مسواک گیاهی تا یکماه پس از باز شدن بسته توصیه می‌شود.

مسواک اورگانیک چه طعم و بویی دارد ؟

تازگی و طراوت بیشترین طعمی است که در دهان خود احساس می‌کنید، با این حال اولین باری که مسواک گیاهی را مصرف میکنید یک طعم نسبتا تلخ و تند زنجبیل مانندی را حس می‌کنید و با چند مرتبه مصرف کاملا به آن عادت خواهید کرد.

آیا به خمیردندان نیازی داریم ؟

اصلا! مسواک گیاهی تبسم با دارا بودن طعم و تازگی خود ، نیازی به خمیردندان ندارد؛ پس شما راحت‌تر از همیشه میتوانید در سفر ، طبیعت گردی ، کوهنوردی و … از آن استفاده کنید.

هیچ نیازی به آب نیست ؟

خیس کردن اندک دهان و مسواک پیش از مصرف و شستن پس از مصرف توصیه می‌شود ولی در صورت عدم دسترسی، بدون نیاز به آب هم میتوان مسواک کرد.

آیا مدل های مختلف سافت و مدیوم و … برای مسواک گیاهی تبسم وجود دارد ؟

خیر؛ میزان نرمی مسواک گیاهی شما فقط رابطه‌ی مستقیم با زمان ماندن دفعه اول مقطع مصرفی آن در آب گرم و گذشت زمان و نوع مصرف شما دارد !

 

بهترین راه نگهداری از مسواک طبیعی چیست ؟

توصیه می‌شود مسواک گیاهی در مکان های مرطوب و مستعد جذب باکتری و قارچ، خصوصا حمام و سرویس بهداشتی نگهداری نشود.

مسواک طبیعی در چه ابعادی است ؟

طبق آزمایش ها و امتحان های مختلف ما برای بهترین تجربه مصرف ، طول مسواک گیاهی در حدود 15 با قطر 1 سانتی‌متر است. با این حال با توجه به ماهیت مسواک چوبی ممکن است اندکی تفاوت در ضخامت بعضی محصولات حس شود .

طبع مسواک گیاهی چیست ؟

طبق نوشته های موجود در کتب طب سنتی ، چوب مسواک طبعی ملایم و نسبتا گرم دارد.

آیا استفاده از مسواک گیاهی محدودیت سنی دارد ؟

نه به هیچ وجه! هیچگونه محدودیتی برای مصرف مسواک گیاهی وجود ندارد و کودکان از 3 سالگی ، می‌توانند تحت نظر پزشک و با کمک و نظارت والدین از مسواک گیاهی مصرف کنند.

دندان هایم ارتودونسی دارد، می‌توانم از مسواک گیاهی تبسم استفاده کنم؟

بله؛ افرادی که ارتودونسی روی دندان هایشان داردند میتوانند بر روی زبان، لثه و روی دندان‌های خود از مسواک گیاهی استفاده کنند. با این حال توصیه می‌شود دندان‌پزشک خود را آگاه سازید.

 

بهترین شیوه‌ی استفاده به چه صورت است ؟

استفاده ی تنها یا مکمل و موازی با دیگر محصولات بهداشتی دهان و دندان موجود در بازار برای استفاده ی معمول و بیشترین اثربخشی چوب مسواک توسط متخصصین پیشنهاد می‌شود. با این حال بهتر است با توجه به شرایط خود برای بهترین و اثربخش ترین شیوه استفاده با دندان‌پزشک خود مشورت کنید .

هرچند وقت یکبار باید از طول مسواکم کوتاه کنم ؟

این کاملا به مقدار مصرف و حس خودتان بستگی دارد! هر زمان که احساس کردید از تازگی و طراوت مسواک گیاهی‌تان کاسته شده ، میتوانید آنرا ببرید و با قسمت های تازه تر برسید مسواک کنید.

مسواک گیاهی تبسم را از کجا تهییه کنیم ؟

در حال حاضر راحت‌ترین و در دسترس ترین راه خرید مسواک گیاهی تبسم، خرید اینترنتی است. از اینجا می‌توانید بسته و تعداد دلخواه خود را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

ممکن است به مسواک گیاهی حساسیت داشته باشم ؟

تا کنون هیچگونه عوارض یا حساسیتی ناشی از مصرف مسواک گیاهی گزارش نشده است! با این حال درصورت داشتن شرایطی خاص، توصیه می‌شود با دندان‌پزشک مشورت نمایید.

پاسخ سوالتان را نیافتید؟

مستقیما از ما بپرسید!

 

 

 

*منبع: درخت مسواک در آموزه های اسلامی و دانش نوین بشری فصل نامه تاریخ پزشکی - زمستان 90